MSM pulber ehk (Metüül-Sulfonüül-Metaan) on looduslikult eksisteeriv toidu kaudu omastatav sulfur, mida leidub naturaalselt värskes toores toidus ja vihmavees. Mis rolli mängib sedavõrd keerulise nimega aine aga meie tervises?

Traditsiooniliselt on MSM inimeste organismi jõudnud vihmavett juues või süües looduslikust vihmaveest kastetud toitu. See imendub ka läbi naha vihmaga kokku puutudes. Tänapäevane elu ja toidutööstus ei anna aga inimestele palju võimalusi kontaktiks vihmaveega.

MSM pulber on mõeldud nii seespidiselt kui välispidiselt kasutamiseks. Välispidise kasutamise korral läbistab toimeaine kiiresti naha ning parandab selle piirkonna heaolu. See muudab rakkude seinad läbilaskvamaks. Rakud saavad kergemini puhtaks neisse kogunenud mürkainetest. Samuti imenduvad vajalikud toitained lihtsamalt rakku.

OptiMSM pulber:

1. Suurendab liigeste painduvust.

2. Suurepärane abivahend spordivigastustest paranemisel.

3. Vähendab lihasevalusid. Näiteks Oregoni ülikooli teadlased uurisid rohkem kui 18 000 lihasvalude käes vaevelnud inimest ning selgus, et MSM-i kasutamisel vähenesid 70%-l valud või kadusid sootuks. Sama lugu on ka lihaskrampidega – need vähenevad.

4. Kaitseb oksüdatiivse stressi ja toksiinidest tulenevate kahjulike mõjude eest.

5. Hea naha, küünte ja juuste heaolule. Kuiv ja kortsus nahk on vähese kollageeni tulemus, MSM on aga oluline kollageeni tootmisel.

6. Kasulik kõõlusepõletiku ja artriidi korral.

7. Leevendab allergiat. Uuringud on andnud tõestust, et MSM leevendab tänapäeval sedavõrd sagedasi toiduallergiaid.

8. Võitleb parasiitide vastu. Üks parimaid MSMi avastatud toimeid on see, et ta võitleb mitmete soolestikuparasiitide vastu. Tulemused põhinesid laboratooriumis uuritud hiirtel, millel olid ussid. Hiirtele söödeti 17 päeva jooksul koos toiduga väikeses koguses MSM-i. Pärast katset lõppu ei leidunud näriliste väljaheidetes enam parasiitidest märke

9. Viib kehast mürkaineid välja. MSM-il on võime rakkudest välja viia ainevahetuse jääke, suurendades vajalike toitainete omastamist, vee ja hapniku sisselaskvust.

10. Vähendab stressi. Teadlased lasid 14 inimesel tarbida MSM-I erinevatel perioodidel seitsmest kuust ühe aastani. Selle perioodi jooksul ei haigestunud keegi ning inimesed tundsid end paremini.

10 suurepärast omadust, mis on OptiMSM pulbril

OptiMSM on USA-s toodeud maailma puhtaim ja kvaliteetsem MSM pulber!

OptiMSM pulber lahustub kergesti vees või mahlas. Parimaks imendumiseks on soovitatav juua 1 teelusikatäis MSM pulbrit klaasitäie vedeliku kohta hommikul enne sööki. Soovitav tarbida C-vitamiinirohke mahlaga. MSM pulbrit on hea lisada mahladesse, müslile, tervisekokteilidesse.

Lisades kaks tassitäit OptiMSM pulbrit vannivette muudab see naha siledamaks, leevendab lööbeid, põletikke ja muid nahaprobleeme. Samuti tugevdab juukseid ja küüsi. Silma sattumisel on vesi ohutu. Soovides saada siidist nahka, võib OptiMSM pulbrit segada veega saab seda edukalt ka silmatilkadena kasutada.

OptiMSM pulbrit on hea lisada ka kreemi või šampooni sisse. Parima tulemuse saamiseks tasub seda segada jojoba õlisse. Lisaks võib MSM pulbrit panna vannivee sisse – see teeb naha siidiseks ning leevendab ka lööbeid ja väiksemaid haavu. Olles kuni 20 minutit vannis, peaks lisama kaks tassitäit OptiMSM pulbrit. Vee silma või suhu sattudes ei teki mingeid komplikatsioone.

Soovitatav päevane kogus: 2 korda päevas hommikul ja õhtul.

https://www.ohtuleht.ee/872473/10-suureparast-omadust-mis-on-msm-pulbril

Vaata meie enimmüüdud tooteid!

Laost otsas
6.45109.00
ÖKO
8.6528.60

Ilus nahk, juuksed ja küüned

MSM pulber (OptiMSM®)125g – 500g USA

7.6524.95
Laost otsas

Pähklid, marjad ja puuviljad

Mahe kuivatatud mango laastud (Brooks) 500g

10.89

Ilus nahk, juuksed ja küüned

Spirulina pulber (mahetoode) 125 – 500g

8.6526.15
11.3034.25

Saa osa meie põnevatest retseptidest ja pakkumistest!

Saadame sulle maitsvaid smuutiretsepte, tervisenippe ja häid pakkumisi.

Eesnimi
Sinu enimkasutatav e-post
Hoiame sinu privaatsust