Maca pulber

Maca pulber on ülimalt rikas erinevate mineraalainete ning flavonoidide, eeterlikke õlide ja teiste organismile väga kasulikke ainete poolest.

Maca pulber sisaldab palju peamisi rasvhappeid, B-vitamiini, C-vitamiini, kaltsiumit, magneesumit, fosforit, rauda ja kaaliumit, valke, kiudaineid, tärklist, fruktoosi, tanniine, rasvhappeid, alkaloide, joodi, räni, naatriumit, vaske, tina, tsinki. OSTA TOODE MEIE E-POEST! 

Maca (Lepidium Meyerii) on redisesarnane juurikas, mis kasvab Peruu Andide mägismaal 4000-4500 m kõrgusel olles kõige kõrgemal kasvatatav toiduaine maailmas. Seda juurt sõid näiteks kuulsad Inkade sõjamehed enne lahingusse minekut või enne pikemat rännakut, kuna see suurendas nende vastupidavust ja andis palju energiat. Selle taime seemneid korjati ja külvati juba üle 10 000 aasta tagasi. Traditsiooniliselt kasutasid kohalikud macat suguvõime parandamiseks, heaks füüsiliseks toimetulekuks ja energia saamiseks juba enne inkade aega.

Maca pulber ja selle kasulikkusest:

  • On adaptogeen- tal on võime tasakaalustada meie keha eri süsteeme (sealhulgas vereringet, närvi- ja lümfisüsteemi) ning aidata organismil toime tulla muutuvate keskkonnateguritega, eriti stressiga. Pidev stress kurnab immuunsüsteemi, nõrgendab seedeprotsessi ja hormoonide tegevust. See kahandab inimese elujõudu, toimetulekut ja energiataset. Adaptogeenid aitavad kehal selliseid mõjusid vältida, parandades immuunsüsteemi tegevust ja ergutades nii keha kui vaimu.
  • Tugevdab immuunsüsteemi, mõjub antioksüdatiivselt ning tõstab toonust- aitab hästi kroonilise väsimuse vastu.
  • Tõstab seksuaaliha ja seemnevedeliku kogust meestel. Paljud naised saavad macast abi menstruaalvalude, PMS sümptomite, limaskestade kuivamise ja kuumahoogude kontrolli all hoidmiseks.
  • Traditsiooniliselt on macat pulbrit kasutatud ka meelte selginemiseks, mälu arendamiseks, masenduse leevendamiseks ja unekvaliteedi parandamiseks.
  • Annab energiat ja pidurdab vananemisprotsessi.
  • Hormoonide tasakaalustaja mõlemale sugupoolele.
  • Aitab tõsta sportlike saavutuste võimet, tõstab vitaalsust.

Meie kasutame gelaniseeritud maca pulbrit kuna see mõjub seedimisele tunduvalt paremini ja imendub oluliselt kergemini ning teda kulub võrreldes tavaliste maca pulbritega ka vähem.

Maca pulber ja selle kasutamine

Maksimaalne igapäevane soovitatav kogus on 1 tl kuni 2 spl. Alustada poole teelusika suuruse kogusega ning hiljem kogust soovi korral suurendada. Maca tarvitamisel teha iga kuu nädalane paus või siis kuuajane paus iga kolme kuu möödudes. Ei soovitata lastele alla 3 eluaasta!

Sega seda pulbrit veega, mahlaga, jogurtiga, müsliga, piimaga (eriti sojapiimaga). Seda võib lisada toitudesse või teha teed. Maca pulber on intensiivse maitsega, kuid segades kissellide, magusate kastmete, mahlade, marjade või puuviljadega on see väga meeldiv. Sobib kasutada kerge einena koos jogurti ja kohupiimadega. Suurepärase maitse annab see pulber isegi tavalise saia ja leiva tainale. Samuti igapäevastes võietes, kreemides. Võided, mis macaga segatud, säilivad väga hästi ja maitse muutub isegi paremaks. Maca pulber toimib loodusliku paksendajana. Teraviljadest sobivad macaga paremini mais, kaer, hirss, riis, rukis ja nisu. Kohv saab fantastilise maitse kui filtri põhja lisada 1tl macapulbrit. Macat on hea kasutada ka teedes- segada teetassi, juua ja järelejäänud kogus macat lusikaga ära süüa. Samuti selle maitse sobib suurepäraselt piparmündi ja melissiga.

maca pulber mahe Maca pulber

Lisa korvi