OSTA TOODE MEIE E-POEST!

Kanepiseemned

on inimese jaoks ideaalse Omega-3 ja Omega-6 rasvhapete sisaldusega. Kanep (Cannabis sativa) on iidne taim, mida õlirikaste seemnete ja vastupidava kiu tõttu on kasvatatud juba aastatuhandeid. Kanepiseemned sisaldavad õli kuni 35% ning selles on ideaalne inimese kehale vajalike Omega-3 ja Omega-6 rasvhapete suhe (3 : 1). Kanepiõli tuntumad rasvhapped on inimorganismile asendamatud alfalinoleenhape ja linoolhape. Lisaks sisaldab A-, B- grupi vitamiine, C-, D- ja E-vitamiini, magneesiumi, kaaliumit, rauda, kaltsiumit, fosforit ja teisi mineraale. Kanepiseemnetes sisalduv magneesium ja kõrge kvaliteediga valgud aitavad organismil jääda terveks ka rasketel tööperioodidel ning aitavad säilitada tasakaalu stressirikastel aegadel.Samuti on need ideaalseks proteiini allikaks (30%).

Kanepiseemnete kasulikkusest:

  • Regulaarne kanepiseemnete manustamine aitab alandada halva kolesterooli taset veres,
  • Kergendab kõrvalnähtudeta näiteks reumaatilise artriidi ning neurodermatiidi sümptomeid.
  • Väga vajalik muu hulgas kesknärvisüsteemi ja aju funktsioonide arenguks.
  • Kanepiseemned sisaldavad 8 meie kehale asendamatut aminohapet.
  • Ainus taimne valk, mis varustab meid edestiini ja albumiiniga- kahe verevalguga, mis aitavad teistel kanepivalgupulbris sisalduvatel toitainetel meie organismi imenduda ja neid paremini omastada ning loovad antikehasid, et hoida meie immuunsüsteem tugev.

Kanepiseemnete kõrge toiteväärtuse tõttu soovitatakse neid tarbida rasedatel naistel ning rinnaga toitvatel emadel. Madala süsivesikute taseme tõttu sobivad ka diabeetikutele. Kanepiseemned on ka gluteenivabad.

Maitselt sarnased piinia- ja päevalilleseemnetele, on kanepiseemned toitvaks lisandiks toidu valmistamisel.

Kasutamine: 2 spl (30g) päevas annab päevase omega 6 ja omega 3 rasvhapete koguse.

 

Kanepiseemned sobivad kasutamiseks niisama paljalt süües ja lisades toitudele.

mahe kooritud kanepiseemnedmahe kooritud kanepiseemned

Lisa korvi