Miks goji marjad?

  • Pikenda oma eluiga. Sinu keha kümmet triljonit rakku ründavad pidevalt vabad radikaalid. Need kahjulikud keskkonnategurid võivad kiirendada vananemist, kuna sellistes tingimustes hävib rakke rohkem kui juurde tekkida jõuab. Goji marjad on tuntud kui ‘pikaealisuse vili’. Selles viljas leiduvad polüsahhariidid ja väga kasulikud antioksüdandid aitavad ennetada enneaegset vananemist ning võitlevad vabade radikaalidega kogu organismis.
  • Suurenda energiataset ja vastupidavust. Goji, mida loetakse Aasia üheks olulisemaks ravimtaimeks, aitab suurendada koormustaluvust ja vastupidavust. Ta aitab vabaneda väsimusest ja seda eriti pärast haigust.
  • Näe välja ja tunne ennast nooremana. Goji marjad stimuleerivad hüpofüüsis kasvuhormooni, nn nooruse hormoon, vabanemist. Kasvuhormoon mõjutab meie kehas paljusid protsesse, nt aitab vähendada keharasvade hulka, aitab paremini magada, aitab mälu parandada, kiirendab tervenemist, taastab libiido ja nooruslikuma väljanägemise.
  • Alanda vererõhku. USAs on peaaegu igal neljandal täiskasvanul kõrgenenud vererõhk (hüpertensioon). Kontrollimatult kõrge vererõhk võib põhjustada insulti, südameatakki, südamepuudulikkust ja / või neerupuudulikkust. Seetõttu nimetatakse kõrget vererõhku sageli ka ‘nähtamatuks tapjaks’. 1998. aastal läbi viidud uurimus näitas, et kõrgenenud vererõhku teket oleks võimalik ennetada, kui kasutada Goji marjades leiduvaid polüsahhariide.
  • Hoia kolesteroolitase normis. Goji marjad sisaldavad beeta-sitosterooli, mis aitab alandada kolesterooli taset. Goji’s leiduvad antioksüdandid hoiavad ära kolesterooli oksüdeerumise ning naastude tekke arterites. Goji’s leiduvad flavonoidid aitavad hoida teie artereid puhtana ning tervena.
  • Hoia veresuhkru tase normis ning diabeet kontrolli all. Hiinas on Goji’t juba aastaid kasutatud täiskasvanueas alguse saanud diabeedi ravimisel ning selles leiduvad polüsahhariidid on osutunud tõhusaks vahendiks veresuhkru ja insuliini taseme reguleerimisel. Goji sisaldab ka betaiini, mis aitab ennetada rasvmaksa teket ning veresoonte kahjustusi, mis esinevad sageli diabeetikutel.
  • Tõsta libiidot ja seksuaalsust. Kogu Aasia meditsiin tunneb Goji’t kui seksuaalsust tõstvat toonikut ning lisaks aitab see lõõmavat kirge elus hoida. Tegelikult hoiatab Hiina vanasõna mehi, kes oma abikaasa ja perekonna juurest reisima lähevad: “Mees, kes sõidab kodust tuhande ja enama kilomeetri kaugusele, ei tohi Goji’t süüa!” Kaasaegsed teaduslikud uurimused on näidanud, et Goji marjad suurendavad märgatavalt testosterooni hulka veres, mis tõstab nii meeste kui naiste libiidot.

Miks Goji marjad? Sisaldavad 21 mineraal- ja mikroelementi (sh. tsinki, kaltsiumit, rauda, magneesiumi, mangaani, kroomi, vaske, seleeni, naatriumi ja fosforit) ja 18 erinevat aminohapet, mis teevad gojidest suurepärase valguallika (10-14% proteiini). Marjades sisalduvad polüsahhariidid stimuleerivad käbinääret ja ajuripatsit tootma kasvuhormoone. Samuti toetavad kasvuhormoonide tootmist marjades sisalduv L-glutamiin ning L-arginiin. Kasvuhormoonid mõjutavad peamiselt rakkude võimet taastuda.

Allikas: https://goji.ee/7-pohjust-mida-enne-goji-marjade-soomist-pead-teadma/

Parima hinnaga mahedad Tiibetist pärit goji marjad saadaval ELEXIR superfoods e-poes!

6.86220.00Vali

ÖKO

Saa osa meie põnevatest retseptidest ja pakkumistest!

Saadame sulle maitsvaid smuutiretsepte, tervisenippe ja häid pakkumisi.

Eesnimi
Sinu enimkasutatav e-post
Hoiame sinu privaatsust